על העמותה

על העמותה
הקבוצה הוקמה על רקע קידום תכנית המתאר החדשה למודיעין ("מודיעין 2040") בכדי להשפיע על סדר היום בעיר בכל הנוגע לשמירה על ערכי טבע אסטרטגיים מסביב ובתוך העיר, לקדם קיימות ואיכות חיים אורבנית, ועקב כך לשפר את תכנית המתאר העירונית לרווחת התושבים, בעלי החיים והצומח בה. ביוני 2018 התאגדה הקבוצה והקימה את עמותת תושבים משפיעים במודיעין, וכיום היא מונה כ-30 חברים ופעילים. הארגון הינו א-מפלגתי וללא מטרות רווח ובו כל החברים פועלים בהתנדבות מלאה. ב-2020 זכינו לאישור מנהל תקין.

חזון
תהליכי הפיתוח המתרחשים בעשורים האחרונים בישראל ובפרט במרכז הארץ מצרים באופן כמעט בלתי הפיך את המסדרון האקולוגי החשוב ביותר בלב המדינה. תושבי העיר מודיעין, החיים בטבורו של המסדרון האקולוגי, ישמרו על ערכי הטבע, הארכאולוגיה והמורשת ליד ביתם,  ויובילו ביחד עם שותפים רבים וטובים את עירם להוות דוגמא לעיר מקיימת החיה בהרמוניה עם סביבתה הטבעית והאורבנית כאחד. הצלת המסדרון, פיתוח העיר באופן מתון ומתחשב בסביבתה הטבעית תוך הפיכתה לעיר חסינה למשבר האקלים ימצבו את מודיעין כאחת משלוש הערים המיטיבות ביותר עם תושביהן וסביבתן בישראל של שנת 2040.

ערכים
קווי היסוד שלנו כוללים בין היתר שמירה על ערכים עליהם גדלנו כגון אהבת טבע ואדם; מעורבות ואקטיביסטיות; הומניות וסולידריות; אחריות, יושרה ואמינות.

ייעוד
הפעילות שלנו באה לשרת שלושה יעדים עיקריים: שמירה על שטחי הטבע הפתוחים במודיעין וסביבתה ע"י הקמת גנים לאומיים בגבעות הדרומיות ובגבעת שר, ובגבעות חרובה ורגב; שמירה על המסדרון האקולוגי של המדינה; ויצירת קהילה עירונית המבוססת על ערכי שמירת טבע, סביבה וקיימות.

קהל יעד
בכוחה של הקבוצה שלנו להוות כתובת לכל מי שערכי שמירת טבע, קיימות ואיכות חיים עירונית חשובה לו. אנו פועלים בראש ובראשונה למען האנשים, החי והצומח במודיעין וסביבתה. במעגל הרחב, הארגון פועל למען כלל תושבי ואזרחי מדינת ישראל בכדי לשמור על סביבת המסדרון האקולוגי העשיר בערכי ארכאולוגיה ומורשת אשר בטבורו יושבת העיר.

שותפים
שותפינו לדרך לאורך השנים הם אלו שהנושאים בהם אנו עוסקים יקרים לליבם – בראש ובראשונה תושבי מודיעין-מכבים-רעות והסביבה; שותפינו הם גם מקבלי החלטות בעיר – חברי מועצה ובעלי תפקידים רלוונטיים לתחומי העיסוק שלנו בעירייה; שותפים מרכזיים נוספים הם פעילים בהתארגנויות דומות בכל רחבי הארץ, החברה להגנת הטבע וביתר שאת קהילת מודיעין שלה; כמו כן, אנו פונים אל פעילים ומתנדבים המעורבים בשלל תכניות וארגונים בכל רחבי העיר במסגרות וולונטריות שונות; ולבסוף, כל בעל עניין שמזדהה עם ערכינו ובכוחו לסייע לנו במובן הרעיוני והחומרי לממש את מטרותינו.

הישגים
במרוצת השנים הצלחנו למצב עצמנו כגוף עצמאי הפועל ללא לאות למען ציבור התושבים, כקול ייחודי בעיר שלא ניתן להתעלם ממנו. הקבוצה הצליחה לגבש "שיח ירוק" בקרב מקבלי ההחלטות בעיר. באתר שלנו ניתן להתרשם מעשייתנו והישגנו השונים.