חזון

 חזון

תהליכי הפיתוח המתרחשים בעשורים האחרונים בישראל ובפרט במרכז הארץ מצרים באופן כמעט בלתי הפיך את המסדרון האקולוגי החשוב ביותר בלב המדינה. תושבי העיר מודיעין, החיים בטבורו של המסדרון האקולוגי, ישמרו על ערכי הטבע, הארכאולוגיה והמורשת ליד ביתם,  ויובילו ביחד עם גורמי תכנון ושותפים רבים וטובים את עירם להוות דוגמא לעיר מקיימת החיה בהרמוניה עם סביבתה הטבעית והאורבנית כאחד. הצלת המסדרון, פיתוח העיר באופן מתון בשילוב אורבניות מתקדמת ומקיימת ימצבו את מודיעין כאחת משלוש הערים המיטיבות ביותר עם תושביהן וסביבתן בישראל של שנת 2050.

ערכים

קווי היסוד שלנו כוללים בין היתר שמירה על ערכים עליהם גדלנו כגון אהבת טבע ואדם; מעורבות ואקטיביסטיות; הומניות וסולידריות; אחריות, יושרה ואמינות.

ייעוד

הפעילות שלנו באה לשרת שלושה יעדים עיקריים: שמירה על שטחי הטבע הפתוחים במודיעין וסביבתה ע"י הקמת גנים לאומיי בגבעות הדרומיות ובגבעת שר, ובגבעות חרובה ורגב; שמירה על המסדרון האקולוגי של המדינה; ויצירת קהילה עירונית המבוססת על ערכי שמירת טבע, סביבה וקיימות.

קהל יעד

בכוחה של הקבוצה שלנו להוות כתובת לכל מי שערכי שמירת טבע, קיימות ואיכות חיים עירונית חשובה לו. אנו פועלים בראש ובראשונה למען האנשים, החי והצומח במודיעין וסביבתה. במעגל הרחב, הארגון פועל למען כלל תושבי ואזרחי מדינת ישראל בכדי לשמור על סביבת המסדרון האקולוגי העשיר בערכי ארכאולוגיה ומורשת אשר בטבורו יושבת העיר.

שותפים

בדרך בה אנו צועדים מזה ארבע שנים אנו מלוויים באנשים רבים וטובים. השותפים לדרך שלנו הם אלו שהנושאים בהם אנו עוסקים יקרים לליבם – בראש ובראשונה תושבי מודיעין-מכבים-רעות והסביבה; שותפינו הם גם מקבלי החלטות בעיר – חברי מועצה ובעלי תפקידים רלוונטיים לתחומי העיסוק שלנו בעירייה; פרטנרים מרכזיים נוספים הם פעילים בהתארגנויות דומות בכל רחבי הארץ, החברה להגנת הטבע וביתר שאת קהילת מודיעין של ארגון סביבה זה; כמו כן, אנו פונים אל פעילים ומתנדבים המעורבים בשלל תכניות וארגונים בכל רחבי העיר במסגרות וולונטריות שונות; ולבסוף, כל בעל עניין שמזדהה עם ערכינו ובכוחו לסייע לנו במובן הרעיוני והחומרי לממש את מטרותינו.

הישגים

במרוצת השנים הצלחנו למצב עצמנו כגוף עצמאי הפועל ללא לאות למען ציבור התושבים, כקול ייחודי בעיר שלא ניתן להתעלם ממנו.  הקבוצה הצליחה לגבש "שיח ירוק" בקרב מקבלי ההחלטות.

– נייר עמדה אסטרטגי לעיר מודיעין בנושאי קיימות, סביבה ושמירה על הטבע – עמותת תושבים משפעים במודיעין